top of page
ettevõttest

Leese
mahe/

Leese mahe OÜ tegutseb Võrumaal Antsla vallas Leese talus. Talus toimetavad peamiselt perenaine Tiina ja peremees Alo, kes lisaks parimale maheköögiviljale kasvatavad ka kolme last. 

Köögiviljadest oleme hetkel keskendunud kartuli, sibula ja küüslaugu tootmisele, kuid tulevikus lisandub tootevalikusse kindlasti ka muid põllukultuure.

Oleme võtnud eesmärgiks kasvatada parima kvaliteediga toorainet. Meie kliendid saavad olla kindlad, et kaup on alati aus, armastusega kasvatatud ja 100% mahe.

Meie missioon on populariseerida ökoloogiliselt puhta mahetoidu tarbimist, juhtides inimeste tähelepanu toidu kvaliteedi tähtsusele. Läbi selle tegevuse anname oma panuse terve ja elujõulise Eesti ühiskonna kujunemisele.

Oleme uhked, et toodame kodumaist toitu Eesti inimestele!

SvenZacek_221008_017 (suur fail).jpg

usaldame loodust/

Mahepõllumajandus ehk ökoloogiline põllumajandus on loodushoidlik tootmisviis, mis põhineb tasakaalustatud aineringlusel ja kohalikel taastuvatel ressurssidel. Mahepõllumajanduse reeglid kehtivad nii taime- ja loomakasvatuses kui ka töötlemisel, toitlustamisel ja turustamisel.

Mahetaimekasvatuse tugisambad on sobiv külvikord ja väetamine. Külvikord ehk eri põllukultuuride kasvatamine planeeritud järjestuses tagab taime varustamise toitainetega ja on üks taimekaitse ennetavaid meetodeid. Mahekülvikorras on väga tähtis, et mõnel aastal kasvaksid põllul liblikõielised taimed (nt ristik), mis suurendavad mulla orgaanilise aine ja lämmastiku sisaldust ning parandavad mullastruktuuri. Lisaks sellele väetatakse ka sõnniku ja teiste looduslikku päritolu väetistega.

Kahjurite, haiguste ja umbrohu tõrjeks ei kasutata sünteetilisi taimekaitsevahendeid ehk pestitsiide. Kahjurid, haigused ja umbrohi hoitakse kontrolli all peamiselt mehaaniliste ja ennetavate võtetega (nt külv optimaalsel ajal, kasvuaegne äestamine, kõrrekoorimine) ning eri kultuuride ja sobivate sortide kasvatamisega külvikorras.

Elupaikade säilitamisega soodustatakse kahjurite looduslike vaenlaste esinemist: liigirikkad servaalad, metsatukad, hekid ja muud loodussaared meelitavad põllule kasulikke putukaid. Nii soodustab mahetootmine ka põllumajandusmaastike looduslikku mitmekesisust. Maheklubi.ee

Mahetoit ei sisalda organismile kahjulikke sünteetiliste taimekaitsevahendite jääke. Samuti pole mahetoidus pärilikult muundatud organisme (GMO) ega nende saadusi

Mahetoidus pole kunstlikke värv- ja lõhnaaineid ega kauast säilimist soodustavaid aineid, mis võivad põhjustada mitmesuguseid tervisehäireid.

Mahetoidu tootmine hoiab elukeskkonna puhtama ja paremini talitlevana, sest seda ei koormata tehisväetiste ja taimekaitsevahenditega.

Mahetootmine soodustab bioloogilise mitmekesisuse säilimist!

shutterstock_418925836.jpg
mahepõllumajandus
bottom of page